Türkiye'de Tek Türkçe Trados Eğitim Videoları Serisi Bizde

Çeviri eğitiminde en çok eksikliği hissedilen ve sektörün olmazsa olmazı programı olan SDL Trados Studio 2019-2020 ve 2021 için geçerli eğitim videoları serimizi yayınladık.

Eğitim boyunca çeşitli konulara değinerek genç ve öğrenmeye açık dostlarımıza çeviri kalitelerini bir üst düzeye çıkaracak bu programı kısa kısa videolarla tanıttık.

Videolarımız ve özetleri aşağıdadır:

Merhabalar arkadaşlar, MeoGamingTR olarak eğitim ve oyunlardan arda kalan zamanlarda genellikle ÇEVİRİ işleriyle uğraşıyorum. Çeviri hizmetlerinde en çok kullanılan CAT yazılımı ise SDL Trados Studio’dur. 7-8 yıldır yoğun şekilde Trados 2013-2014-2015-2017 ve 2019 sürümlerini kullandım. Tecrübelerimle sizlere destek olmaya çalışacağım. Lütfen soru ve görüşlerinizi yorumlarda iletin. Tüm öğrenci ve çevirmen dostlarımızla paylaşırsanız daha çok kişiye ulaşabiliriz. Sevgilerimle, Yem. Ter. Mehmet Şentürk.

SDL Trados Eğitim Serisi – ÖNCEDEN YAPILAN ÇEVİRİLER VERİTABANINA NASIL EKLENİR? Herkese merhabalar, SDL TRADOS STUDIO 2019 eğitimleri serimiz tüm hızıyla devam ediyor! Bu kez Trados programıyla sonradan tanışan tüm çevirmenlerimizin eksiği olan eskiden yaptıkları çevirileri ÇEVİRİ VERİTABANLARINA nasıl ekleyebileceklerini anlattık.

SDL Trados 2019 Eğitim Serisi – Tüm Ayarların Açıklaması Herkese merhabalar, SDL TRADOS STUDIO 2019 eğitimleri serimiz tüm hızıyla devam ediyor! Bu kez Trados programın ayarlar bölümündeki tüm menüleri tek tek inceledik. 30 dakikalık videomuzda TRADOS AYARLARI içeriğinde tüm detaylar var.

TRADOS’A KELİME VERİTABANI EKLEME | SDL TRADOS 2019 | Türkiye’de Tek SDL Trados Rehberi 2020 Herkese merhabalar, SDL TRADOS STUDIO 2019 eğitimleri serimiz tüm hızıyla devam ediyor! Bu kez Trados programında KELİME VERİTABANI özelliğini detaylı inceledik.

Web Look Up! EN İYİ TRADOS EKLENTİSİ – SDL Trados Türkçe Eğitim Serileri Trados eğitim serilerimiz devam ediyor dostlar. Bugün sizlere SDL Trados uygulamasını kullanırken, programdan hiç çıkmadan TURENG, Wikipedia, Google Translate gibi sitelere tek bir kısayol ile ulaşmanızı sağlayacak bir eklenti sunuyoruz.

Trados Otomatik Çeviri Eklentisi Kurulum ve Kullanım – MT Enhanced ve Microsoft Makine Çevirisi – SDL Trados Türkçe Eğitim Serileri Trados eğitim serilerimiz devam ediyor dostlar. Bugün sizlere SDL Trados uygulamasını kullanırken çevirilerini Microsoft’un aylık 2 MİLYON KARAKTER ücretsiz paketi olan “Translator Text – Metin Çevirisi” hizmeti ile nasıl otomatik çeviri desteği kullanabileceğinizi gösteriyoruz dostlar. VİDEODAKİ LİNKLER: 1. MT Enhanced Trados Plug-in: https://yadi.sk/d/Rq27ZIaXT3XEtw 2. Microsoft Çeviri Hizmeti için porta: https://portal.azure.com/

Trados Deneyimlemek İsterseniz Forumumuzdan Edinebilirsiniz!

TRADOS İNDİR

Trados denemek için forumumuzdan indirebilirsiniz.

Son yorumlar